среда, 6 декабря 2017 г.

Флора і фауна Канади

Флора і фауна. Рослинність Канади, так само як і грунтовий покрив, виявляє явну залежність від клімату. Найбільшими ареалами рослинного покриву є зона тундри, розташована на півночі материка, і велика зона хвойних лісів, відома під назвою тайги. Зону тундри, що займає північне узбережжя й острови Канадського Арктичного архіпелагу, часто називають "пустельними землями". що створює неправильне уявлення про характер рослинності.
Зона тайги (хвойних лісів) тягнеться через усю країну з північного заходу на схід у вигляді смуги шириною понад 1100 км і довжиною 4000 км. Центральний сектор цієї зони, де переважаючою породою є чорна ялина, облямовується з півдня смугою змішаних лісів, де осика зустрічається дещо частіше, ніж ялина, проте багато географів відносять ці ліси до тайги. Традиційно в тайгову зону включають і смерекові ліси, які ростуть у широких долинах на території Юкон.
Північна межа тайгової зони, де ростуть низькорослі ялини, має нерівні обриси; ліси проникають по долинах річок далі на північ, ніж на плоских межиріччях. Цей кордон в долинах річок Макензі, Андерсон і Коппермайн досягає 69 ° с.ш. на височинах, що оточують Велике Ведмеже озеро, тягнеться до Північного полярного кола, а поблизу зал. Джеймс на п-ові Лабрадор доходить до 55. с.ш.
Для південно-західноїй частини тайгової зони характерні представники роду тополь (Populus). Осика зустрічається у всій тайзі, а канадська тополя - тільки в її південно-західних районах, що відрізняються більш теплим кліматом. На сході, де випадає більше опадів, на південній околиці тайги частіше зустрічаються цукровий клен, тсуга і дуб.
В області Великих озер переважають змішані ліси, в яких широко поширений цукровий клен; на північному сході, в районі Оттави, в деревостані переважають береза, тсуга і Веймутова сосна. На північ від озера Гурон береза, ялина та осика зустрічаються частіше, ніж цукровий клен. В околицях Торонто в лісах домінували цукровий клен і бук, проте на даний час велика частина цього району розорана.
Багато хвойних породи, рідкісних в області Великих озер, панують на сході Канади, у так званих акадских лісах, поширених у Приморських (Приатлантичних) провінціях, де літо прохолодніше, ніж у внутрішніх районах материка. Найбільш звичайні тут бальзамічна ялиця, а також чорна і червона ялини. На великих заболочених низовинах ростуть кедр і американська модрина. На острові Принца Едуарда найбільш часто зустрічається клен поряд з жовтою березою, червоною ялиною та буком. З хвойних найбільш поширені смолиста сосна і чорна ялина. На острові Кейп-Бретон переважна порода - бальзамічна ялиця, а в районі Галіфаксу - червона ялина.


Кількість опадів настільки невелика, що тут можуть виростати деякі пустельні рослини, наприклад кактуси. У лісах поблизу тихоокеанського узбережжя поширені деякі з найбільш цінних деревних порід Канади. Дугласія, що дає основну масу пиломатеріалів, іноді сягає висоти 90 м. Тут же зустрічаються віргінський ялівець і різнолистна тсуга. Північніше удосталь виростає інша цінна порода дерев - ситхінська ялина, а на крайньому південному заході, біля Ванкувера, де клімат теплий і вологий, зустрічаються окремі представники термофільних видів - мадронья (суничне дерево) і орегонський дуб (єдиний вид дуба, що зустрічається на тихоокеанському узбережжі Канади).
На території Канади виділяються кілька фауністичних областей. На островах Канадського Арктичного архіпелагу водяться білий ведмідь, мускусний бик (ендемік), північний олень (карибу), песець та американський заєць. З птахів для цієї зони характерні біла сова, кречет і тундряная куріпка.  На кордоні тайги і лісотундри, на сильно заболоченій низовині між озерами Атабаска і Велике Невільниче збереглося стадо північноамериканських бізонів. Для басейну Гудзонової затоки, де рослинність представлена північній тайгою і температури навіть у липні не досягають 14°С, характерні росомаха і такі хижі птахи, як бородата сова та мохноногий канюк.



У Канаді біля 40 національних парків. У кожній з провінцій - ще десятки природних і історичних парків, мисливських заказників і резерватів дикої фауни, які широко використовуються для рекреаційних цілей. Найстаріший у Канаді національний парк «Банф» заснований в 1885 р.

Комментариев нет:

Отправить комментарий