среда, 6 декабря 2017 г.

Сільське, лісове та рибне господарство Канади

Сільське господарство - складова частина агропромислового комплексу Канади, головну роль в якому відіграє харчова промисловість. Країна повністю забезпечує внутрішні потреби в основних видах продукції і є великим експортером пшениці і рослинного масла, другим в світі (після США) експортером продовольчих товарів (11% від вартості експорту - продукція галузі).
Основу сільськогосподарських підприємств складають фермерські господарства. Абсолютна більшість фермерів - власники землі, а переважна частина ферм - високоспеціалізовані підприємства (переважають зернові й тваринницькі з м'ясною і молочною спеціалізацією).
У структурі сільського господарства при сильному розвитку рослинництва в цілому переважає тваринництво. Канада входить до першої десятки країн світу з валового виробництва зерна. В останні роки зростають обсяги виробництва олійних і кормових культур. Для аграрного сектора Канади характерний високий рівень товарності, механізації, спеціалізації виробництва. Середньорічний збір найважливіших культур становить: 50 млн. т - пшениця, 25 млн. т - ячмінь, 10 млн. т - кукурудза, 5 млн. т - овес. Поголів'я худоби: 16 млн. голів - велика рогата худоба, 11 млн. голів - свиней, 600 тис. голів - овець, 80 млн. шт. - птиці.
Сільське господарство у регіональному розрізі розвинуте в південних районах країни, тоді як на північних територіях поширені лише оленярство, полювання і рибальство. Найбільш важливими сільськогосподарськими районами є Центральна Канада і Степові провінції, причому вони мають різну спеціалізацію. Центральна Канада з її численним населенням виділяється перш за все галузями, що забезпечують потреби міського населення: приміським овочівництвом, садівництвом, молочним тваринництвом і птахівництвом.
Велика частина продукції реалізується на місцевих ринках, частина тваринницької продукції експортується. Степові провінції через особливості природних умов ще в кінці 19-го століття почали перетворюватися на один з провідних районів зернової спеціалізації в масштабах всього світу. І до цих пір вирощування зернових визначає спеціалізацію Канади на світовому ринку сільськогосподарських товарів. Інші райони відіграють незрівнянно меншу роль. Слід лише зазначити розвиток в південній частині Британської Колумбії високоінтенсивного молочного тваринництва і садівництва (важлива продукція - яблука), а в Атлантичних провінціях - картоплярства (особливо насіннєвого на острові Принца Едуарда) і садівництва.
Величезне значення для світового ринку має лісовий фонд Канади. Лісопокрита площа країни - 447 млн. га, промислові ліси займають 245 млн. га. Загальні запаси деревини промислових лісів становлять 20 млрд. м куб., а середній річний приріст 337 млн. м куб. В даний час щорічно заготовляють понад 100 млн. м куб. деревини.


Для Канади велике значення має хутрове господарство. Полювання завжди було одним з головних занять аборигенів. На острові Принца Едуарда розташована звірівницька ферма. Тут вирощують норку, лисицю, нутрію, шиншилу.

Важливою галуззю Канади є також рибальство на базі біологічних ресурсів Атлантики і Тихого океану. За виловом риби (1 млн. т) Канада знаходиться на 8-му місці в світі, причому частка вилову на Атлантичному узбережжі досягає 60%. Значення рибальства у внутрішніх водах, як і полювання, незрівнянно менше. Важливий район лову - знаменита Ньюфаундлендська банка. Великі Банки багаті рибними косяками, що представляють собою один з найбільших світових рибних запасів. Рибна промисловість Атлантичних провінцій ловить, головним чином, раків, лангустів, креветок і коропів. Британська Колумбія - це область, частка лосося в улов якої найбільша у всій Північній Америці.

Комментариев нет:

Отправить комментарий